Zapraszam serdecznie na moją nową stronę https://studiokagdansk.blogspot.com/ , tam znajdziecie nieco więcej o mnie i będziecie w 100% na bieżąco :)

czwartek, 26 kwietnia 2018

Zabawa w recykling dla małych i dużych ;)

Ponownie KTM zmobilizowało nas do kreatywnej zabawy :) 
Odpoczęliśmy trochę od telewizora i zrobiliśmy własny - z kartonu po obuwiu, z pokrętłami i nóżkami z nakrętek od butelek PET, z ekranem z kawałka folii przeźroczystej i głośnikiem z folii bąbelkowej. 


Jak zwykle, bawiliśmy się znakomicie i mimo kilku starć różnych idei doszliśmy do porozumienia :D A dziś cieszymy się nowymi programami rozrywkowymi, 
min. Pan żyrafa radzi 
 
 
oraz dzieciaki kochają zwierzaki, albo zwierzaki kochają dzieciaki? Raczej to pierwsze zważywszy na męczarnie, jakie nasz kochany psiak przeżywa przez uściski naszych pociech ;)Kolejny kartonik po obuwiu dzieciaki zamieniły w samochód z ruchomymi kołami, otwieranym bagażnikiem, klapą silnika i drzwiami :)
 

Wspólnie stworzyliśmy też Pana Słoika, który zjada brzydkie słowa, jakie nam się w domu, czy poza 'przytrafią' . Niestety czasami nasz Pan Słoik przejada się, a bardziej wychowawcza tutaj byłaby jego dieta... Przyznaję się, że i mnie zdarza się dawać mu przekąski (zaznaczam, że dzieci tworzyły listę brzydkich słów - w tym też 'głupi', którą my -rodzice trochę poszerzamy).
 

Recykling -mam wrażenie- nie ma granic, z wykorzystaniem materiałów pozornie odpadowych możemy zrobić piękne rzeczy, umilić czas naszym pociechom, kreatywnie podejść do codziennych czynności i po prostu bawić się :)

Poniżej zdjęcia dzieci z naszej szkoły, które na konkurs ekologiczny stworzyły cudne ekoludki (my udostępniliśmy wówczas naszego ekoludka na platikowe nakrętki od butelek  -na dole po lewej stronie).


 Zapraszam serdecznie na wspólną zabawę:
https://klub-tworczych-mam.blogspot.de/2018/04/zrobione-z-mama-eko-recykling.html
 A dla poszukujących dobrej zabawy zapraszam na recenzje super gier TUTAJ i TUTAJ :)

Pozdrawiam serdecznie!
Lola

2 komentarze:

  1. Super recykling, a jaka zabawa musi być przy takim TV:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy :) zabawy w stworzenie z kartonu TV czy teatrzyku bardzo pobudza dziecięcą wyobraźnię :D Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej zabawy

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każde odwiedziny na moim małym kreatywnym poletku,
za każde miłe słówko, które dosłownie uskrzydla i dodaje energii!